Gabar petrolünde yeni rekor! Bakan Alparslan Bayraktar duyurdu: 40 bin varili geçti…

371

“KUYU BAŞI ORTALAMA ÜRETİMİMİZ 1200 VARİLİ GEÇMİŞ DURUMDA”

Şu anda 33 kuyuda bu üretimi gerçekleştirdik. Kuyu başı ortalama üretimimiz 1200 varili geçmiş durumda. Dolayısıyla biz hedefimiz olan 95 kuyuya geldiğimizde yıl sonunda bu rakamlara ulaşmış olacağız. Bu Türkiye’nin özellikle enerjideki dışa bağımlılığını düşürmek için önemli. Buradaki çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Yeni kuyularımız var, yeni keşif kuyularımız var. Hakkari’de, Van sınırında yeni kuyularımız olacak bu yıl içinde. Onlarda da yapacağımız yeni keşiflerle bu üretim rakamları çok daha ileriye gidecek.

BAŞKAN ERDOĞAN: GABAR BU İŞİN ÖNCÜSÜ OLACAK

Öte yandan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak’ta Şehit Aybüke Yalçın Petrol Sahası’nda incelemelerde bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’ı telefonla arayarak, çalışanlara hitap etti.

Erdoğan, “Bugün ulaştığını seviye sebebiyle sizleri şahsım ailem ve milletim adına tebrik ediyorum. 100 bin varil hedefine inanıyorum ki en kısa zamanda ulaşacaksınız. Gabar bu işin artık öncüsü olacak. Bizim gücümüze güç milletimizin iradesine irade katacak” dedi.Erdoğan daha sonrasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’a “Şimdi 100 bin hedefinin takvimi nedir?” sorusunu yöneltti.Bayraktar “İnşallah yıl sonu efendim” şeklinde yanıt verdi.