SON DAKİKA | İYİ Parti’de kurultay günü: İYİ Parti’de Yeni Genel Başkan kim olacak? Meral Akşener veda etti!

450

Genel başkan ve parti organlarının seçileceği İYİ Parti kurultayında 1007 delegenin kayıt yaptırdığı öğrenildi.

Açılışın ardından Genel Başkan Akşener, konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Katılımcılar, Akşener’i ayakta alkışladı.

“BUGÜNDEN SONRA ARTIK BU EVİ SİZ KORUYACAKSINIZ”

İYİ Partililere seslenerek konuşan Meral Akşener, “Başarısızlığı ben aldım, artık başarıyı siz yakalayacaksınız. Bedeli ben ödedim, artık hesabı siz tutacaksınız. Kiminiz ‘abla’, kiminiz ‘kardeş’, kiminiz ‘anne’ diye geldiniz. Benden bir ev, bir yuva istediniz. Ben de İYİ Parti’yi sizlere bir ev, bir yuva yaptım. Ocağını tüttürdüm, içini ısıttım, sofrasını kurdum, bahçesini genişlettim. Yıkmak isteyenlere, dağıtmak isteyenlere, çökmek isteyenlere müsaade etmedim. Ama bugünden sonra artık bu evi siz koruyacaksınız. Bu evi artık siz ayakta tutacaksınız. Bu eve artık siz bakacaksınız. Şairin de dediği gibi, ‘Bizdik o hücumun bütün aşkıyla kanatlı, bizdik o sabah ilk atılan safta yüz atlı. Dünyaya veda ettik, atıldık dolu dizgin. En son koşumuzdur bu, asırlarca bilinsin'” diyerek Genel Başkan adaylarına başarılar diledi ve konuşmasını sonlandırdı.