Yaarken lyorum, aldm her nefes bana haram

3-cocugu-ve-torununun-old-275_2.jpg

Kahramanmara merkezli 6 ubat’taki ilk depremde, Adana’nn ukurova ilesi Gzelyal Mahallesi’nde yklp 96 kiiye mezar olan, mteahhidi Hasan Alpargn’n tutuklu yargland Alpargn Apartman’nn enkazndan, sadece, bina yklrken yan apartmann ierisine den Drdane Turhan, sa kurtuldu. Turhan, enkaz altnda kalan oullar Salahattin Turhan (43) ve Semih Turhan (38), kz Sevgi Aktay (42) ile torunu Yamur Elifnur Aktay’ (19) kaybetti. Ykm annda ald yaralar ve vcudundaki krklardan dolay uzun sre hastanede tedavi gren Drdane Turhan, taburcu oldu. Ramazan Bayram’nda kaybettii ailesinin mezarlarn ziyaret eden Turhan, uzun sre gzya dkt. Mucize kurtuluunun kendisi iin bir anlam ifade etmediini syleyen Turhan, yaadklarn anlatt.’ALE BTT, OCAK SND’Deprem annda uyank olduunu ve sarsnty annda hissettiini anlatan Turhan, “Kk olumla ayn odada yatyorduk. Anlatlacak gibi bir an deil. 99 depremini de yaadk ama bu farkl, beter bir eydi. Bama bir ey dt, gerisini hatrlamyorum. Sarsnt beni kar apartmana atm. 4 canm kaybettim. Aile bitti, ocak snd. Orada 30 hane yok oldu. Sabah douma gidecek hamile komum, kap komularm, arkadalarm, herkes gitti. Kurtulduuma sevinemedim. Keke ben lseydim de onlar imdi mezarmn banda olsayd. Yaarken lyorum. Aldm her nefes bana haram. Ama Allah’tan geldi diye sesimi karamyorum. Mteahhit ve dier sorumlarnn 30 kez arlatrlm mebbet hapis cezas almasn istiyorum. dam kabul etmem. Karanlk hcrede cezalarn eksinler” diye konutu.